Popüler Bilim

Yeni Ekip Arkadaşları Arıyoruz!

Rasyonalist adıyla 2016 yılında bir bilim sitesi olarak başladığımız bu serüvene, alanında başarılı ve profesyonel bilim gönüllüleri olarak sayısız mecradan devam ediyoruz. An itibariyle 800’ü aşkın içeriğimizle, Türkiye’nin en güvenilir bilim siteleri arasında yer alarak, sizlere tamamen ücretsiz bir biçimde bilgiye erişim imkanı sunuyoruz.

Eğitime aç olduğumuz şu günlerde, uzman bilim sitesi kadromuzla; bilimin, felsefenin ve sanatın birçok dalından çeşitli konularını, daha önce ele alınmamış detaylarıyla pedagojik olarak geliştirip, etkili bir anlatım biçimiyle, her yaştan her kesimin anlayabileceği basitliğe indirgeyerek anlatıyoruz.

Bunların yanında üniversitelerin lisans ve lisanüstü seviyelerinde kaynak olarak kullanılabilecek seviyede teknik makaleler ele aldığımız gibi; hazırladığımız araştırma yazılarını, bilimsel inceleme makaleleri standartlarında işleyerek bir bilim sitesi olarak kalite ve güven aşılıyoruz.

Yalnızca bilimsel bilgiyi değil, bilimsel düşünme biçimini aşılamak da bizlerin birinci önceliğidir.

Hakkımızda daha fazla bilgi için lütfen tıklayın.

Başvurular

Rasyonalist ekibine katılımlar şu anda açıktır. Lakin başvurulardan çok azı kabul almaktadır. Ekibimizde yetkinlik, adanmışlık ve profesyonellik esastır. Bu nedenle adaylardan beklenti oldukça yüksektir. Ekibe katılmak isteyenler başvurdukları alan özelinde (araştırma yazarı, çevirmen vb.) yaptıkları çalışma örnekleriyle birlikte öz geçmişlerini ve neden başvurduklarını açıklayan bir sayfalık bir kompozisyon yazıp iletisim@rasyonalist.org adresine göndermelidirler.

Açık pozisyonlar: Yazar, çevirmen ve web geliştirici.

Mutlak Kriterler

Adaylardan beklenen kriterler aşağıdaki gibidir ve bunlardan birine uyulmaması takdirinde başvuru değerlendirmeye alınmaz.

  • Başvurulan alanda en az lisans düzeyinde eğitim almış olmak ya da alıyor olmak (yazarlar ve çevirmenler için)
  • Türkçe dil kurallarına hakim olmak ve bunu göstermek (örnek çalışma ve kompozisyonla)
  • Başka bir platformda ve/veya kişisel blogda yazarlık/çevirmenlik yapmıyor olmak

Rasyonalist sadece yazıların paylaşıldığı bir bilim platformu değil, aynı zamanda davranışlarıyla da topluma örnek olmayı misyon olarak belirlemiş bir platformdur. Dolayısıyla başvuran adaylarda bunlar da göz önünde bulundurulacaktır. Aynı zamanda bu bir gönüllülük işi olduğundan dolayı, adayların bunu benimsemesi ve aynı arzuyu gütmesi beklenmektedir.

Değerlendirmeye alınan başvurulara, değerlendirilmeye alındıklarına dair dönüş yapılır. Sonucun olumlu olması takdirinde bir hafta içerisinde olumlu dönüş yapılacaktır.

Sorularınız için bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Rasyonalist Yönetim Ekibi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Destek Ol!


Neden desteğinize ihtiyacımız var: Çünkü Rasyonalist'in tek destekçisi sizlersiniz.

Rasyonalist'in masraflarını karşılamak, gelişimini sağlamak, profesyonel ekipmanlara ulaşarak bunlarla sizlere daha iyi hizmetler verebilmek için desteğiniz gerekiyor.

 

Bağışta bulunmakla ilgili soru işaretlerinizi yanıtlayabilmek için, hakkımızda sayfamıza göz atmanızı öneriyoruz.