COVID-19 Tablosu, İstatistikleri ve Haritası

 

Anlık olarak yüklenen interaktif verilerle Türkiyede ve dünyanın geri kalanında COVID-19’un nasıl seyrettiğini inceleyebileceğiniz güncel COVID-19 tablosu. Verilerin detaylı ve düzgün bir biçimde görüntülenebilmesi adına, bilgisayardan açmanız tavsiye edilir.

[wpcv_do_widget id=wpcv-stats-5]
[wpcv_do_widget id=wpcv-stats-6]
[wpcv_do_widget id=wpcv-stats-3]
[wpcv_do_widget id=wpcv-death-rate-2]
[wpcv_do_widget id=wpcv-breakdown-3]
[wpcv_do_widget id=wpcv-countries-time-3]
[wpcv_do_widget id=wpcv-countries-time-4]

COVID-19 İstatistikleri – Tablo Halinde

 

Tam 11 farklı parametreye göre sonuçları paylaşılan tüm ülkelerin istatistiksel verilerini kolaylıkla inceleyin. Arama kısmına ilgili ülke adını yazarak sonuçlarının direkt görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Ülkeler arasında kıyaslama yapmak için; toplam vaka, yeni vaka, toplam ölüm, yeni ölüm, iyileşenler, aktif hasta, yoğun bakım, vaka/1m, ölümler/1m, toplam test, test/1m değerlerine tıklayarak sıralama yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Vaka/1m ifadesi, o ülkedeki 1 milyon kişi başına kaç vaka olduğu ifade eder. Bazı ülkeler verilerini günlük değil, gün içerisinde birkaç kere paylaşmaktadır. Bu nedenle yeni vaka sayılarını incelerken garip sonuçlara rastlayabilirsiniz. Esas sonuçlar için, günlük tarih verilen diğer tabloları inceleyiniz.

[wpcv_do_widget id=wpcv-table-2]

Bazı Seçilmiş Ülkelerde COVID-19 Seyri

 

Grafikte mavi ile gösterilen toplam vaka sayısını, yeşil ile gösterilen toplam iyileşen saysını ve kırmızı ile gösterilen de toplam ölüm sayısını göstermektedir. Hastalığın önüne geçilmeye başlandığı ülkelerde mavi çizgiler ile yeşil çizgiler arasında büyük bir fark görülmemesi gerekir. Örneğin ABD‘de mavi çizgiler (toplam vaka) ciddi bir artış trendi gösterirken, aynı zamanda yeşil çizgiler (toplam iyileşen) onun oldukça gerisinde kalmaktadır. Bu da aktif birçok vaka olduğu ve hastalığın hızla yayılmaya devam ettiğini gösterir. Göreceğiniz üzere İzlanda‘da ise durum çok daha farklıdır. Mavi çizgiler neredeyse görülmemektedir. Bu durum, vakaların iyileştiğini ve hastalığın kontrol altına alındığını gösterir. Türkiyede bu farkın, ilk zamanlarına göre giderek azaldığı görülmektedir.

[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-3]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-4]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-5]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-6]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-7]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-8]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-9]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-10]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-11]
[wpcv_do_widget id=wpcv-data-time-12]

Dünya Haritası Üzerinden COVID-19 Tablosu

[wpcv_do_widget id=wpcv-map-2]
Back to top button

 
Bilim dünyasındaki önemli gelişmelerden haberdar olmak için haftalık/aylık bültenimize abone olun.
Devam ederek gizlilik politikasını kabul etmiş olursunuz.