Popüler Bilim

Yarışma – 2040 Yılında Kuantum Teknolojiler Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Kuantum teknolojileri dünya çapında hızla gelişen ve önem kazanan bir konu. QTurkey isimli oluşum da, kuantum teknolojileri ile ilgili Türkiye’de faaliyet göstermekte olan ve önemli çalışmalara imza atmış olan bir organizasyon.

Düzenlediği “Kuantum Programlamaya Giriş” atölyeleri ve kuantum teknolojileri hakkında Türkçe popüler bilim içeriklerinin üretilmesi üzerine çalışmalar yapan QTurkey, kuantum meraklıları için oldukça önemli bir iletişim ve işbirliği ağı.Her geçen gün büyüyen ve daha fazla kişiye ulaşan QTurkey,; gençlerin hayal güçlerini, araştırma yeteneklerini teşvik ederek; bu konuya olan ilgisini ve farkındalığını artırmayı amaçlayan bir yarışma düzenliyor!

“2040 Yılında Kuantum Teknolojiler Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?”

Yarışmaya katılım şartı ise, “2040 Yılında Kuantum Teknolojiler Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?” üzerine hayal ettiğiniz şeyleri; bilimsel doğrulara dayalı bir biçimde, 450-1350 kelime arasında Türkçe olarak yazmanız ve göndermeniz.

Yazılar jüri tarafından; bilimsel doğruluk, okunabilirlik, ilgi Çekicilik, toplumsal fayda ve özgünlük kategorilerinde değerlendirilecek.

Birincilik ödülü 1000 TL, ikincilik ödülü 750 TL ve üçüncülük ödülü 500 TL olan yarışmada, ödül alan yazılar ve ödül almasa dahi, jüri tarafından yayınlanmaya uygun bulunan yazılar; yarışmayı destekleyen kurumlarca paylaşılacak.

Yazıların son gönderilme tarihinin  25 Ekim 2019 olduğu yarışmanın sonuçları 25 Kasım tarihinde, destekleyen kurumların sayfalarında yayınlanacak. QTurkey; Bu sayede, kuantum teknolojiler alanındaki Türkçe popüler bilim içeriğini arttırmayı hedefliyor.

Yarışmayı destekleyen ve yazıların yayınlanacağı platormlar ise; Rasyonalist, Evrim Ağacı, Bilimma, Matematiksel, Düzensiz Dergi ve Tek Yol Bilim.

Yarışmaya başvuru ve detaylı bilgi için: QTurkey

 

 

 

Rasyonalist

Rasyonalist anonim hesabı. Eskiden Rasyonalist üyesi olup ayrılan ya da dışarıdan yazı gönderenlerin içerikleri ile Rasyonalist ekibinin duyuruları yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu