Popüler Bilim

Ücretsiz Astrofotoğrafçılık Eğitimi ve Gece Gözlemi

Kontenjan dolmuştur, ilginiz için teşekkür ederiz.

NASA’nın dünyaca bilinen, astrofotoğrafçıların fotoğraflarını kıyasıya yarıştırdığı APOD platformunda görev alan, Rasyonalist’in de kurucusu astrofizikçi Ögetay Kayalı ile Mevlana Toplum ve Bilim Merkezinden astronom Dr. Tuncay Doğan ile üç gün sürecek astrofotoğrafçılık eğitimi bu hafta başlıyor.

Etkinlik Uğur Mumcu KSM ve İzmir Kayadibi Mahallesinde ışık kirliliğinin az olduğu ve elektriğe erişimin olduğu bir bölgede, 6-7-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Dileyenler servis, dileyenler ise kendi araçlarıyla ulaşım sağlayabilirler. Herhangi bir katılım ücreti yoktur, fakat kayıtlar kontenjan ile sınırlıdır ve dolmak üzeredir.

Etkinlik için temel fotoğraf bilgisi ve ekipmanı gereklidir. Teorik anlatımların peşine gece gözlemi ve çekimler yapılacak, ertesi gün bu fotoğraflar işlenecektir. Programla ilgili bilgiye aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Etkinlik Perseid meteor yağmuruna yakın bir tarihte olduğu için, bir gök taşı etkinliği de beklenmektedir.

Sorularınız ve başvuru formu için: bbfo@bornova.bel.tr

e2 Ücretsiz Astrofotoğrafçılık Eğitimi ve Gece Gözlemi
e1 Ücretsiz Astrofotoğrafçılık Eğitimi ve Gece Gözlemi

Ögetay Kayalı

Rasyonalist kurucu, editör ve kıdemli yazar. NASA'nın APOD platformunda görevli olmak üzere, Michigan Tech. Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak Astrofizik üzerine doktora yapmaktadır. Ege Üni. Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra bir yıl kozmoloji üzerine yüksek lisans, ardından bir yıl da İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Merkezinde Moleküler Biyoloji ve Genetik üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button