Sanat

Salticidae: Portre

Salticidae yani zıplayan örümcek türünden bu güzelliğin portresini mikroskop altında fotoğrafladım.Amscope M200 model mikroskop ve 4x mikroskop lensine ek olarak ekstra 65mm uzatma tübü ile gerçekleştirdiğim çekimde 130 kareyi odak istifleme tekniği ile birleştirdim.
Güncelleme:
Bu yıl Nikon tarafından 1975 yılından itibaren her sene düzenlenen Small World Fotoğraf Yarışmasına katıldım.Toplamda 88 ülkeden 2000 den fazla katılımcı mikroskop görüntülerini paylaştı. Benim “Zıplayan Örümcek” fotoğrafımda jürinin seçimiyle mansiyon ödülüne layık görülmüş. Oldukça sevindim bu habere. Yanlış bilmiyorsam Türkiye’den ilk kez bir fotoğrafçı mansiyon ödülü kazanıyor bu yarışmada.
Ayrıca bu sene benimle birlikte Türkiye’ den, çalışmalarını zevkle takip ettiğim başarılı makro fotoğrafçı Can Tunçer jüri tarafından seçilen 88 fotoğrafın içerisinde kendisine yer buldu. Umarım gelecek senelerde sadece bizimle sınırlı kalmayıp çok daha iyi dereceler yaparız, ülkemizde fotomikrografi alanında çok değerli fotoğrafçılar olduğunu düşünüyorum bunu böyle yarışmalarla taçlandırmak mümkün…

 

nikonsmallworld

Emre Can Alagöz

Emre Can Alagöz

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Fotoğraf Bölümü öğrencisi. Astrofotoğrafi ve Fotomikrografi çalışmaları yapmakta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button