Popüler Bilim

İnternet Seminerleri | Prof. Dr. Mehmet Emin ÖZEL

Rasyonalist olarak, kurulduğumuz günden bu yana, sahip olduğumuz en temel misyon, güvenilir bilimsel içeriğin herkes tarafından erişilebilir olmasıdır.

Bu misyon çerçevesinde, koronavirüs salgını günlerinde bile bilimi ve bilimsel düşünceyi hayatımızdan çıkartmamak adına, yeni bir projeye imza atıyoruz!

Rasyonalist İnternet Seminerleri“ni iftiharla sunarız!

İnternet seminerlerimizin ilk konuğu, akademik kariyeri boyunca katıldığı televizyon programları ve seminerler ile, binlerce öğrenciye ve bilim severe ulaşmış olan değerli hocamız Prof. Dr. Mehmet Emin ÖZEL

Hocamızla gerçekleştirdiğimiz canlı yayında, antik dönem bilim tarihi ve Anadolu ile ilgisi (önemli kentler ve bilgiler), İslam döneminde Türk bilim insanları, Osmanlı ve cumhuriyet, TÜBİTAK, uzay araştırma merkezleri başlıkları altında, pek çok konuya değindik.

Seminerde kullanılan sunum:

Hocamızın bahsettiği, “Big History” dersinin müfredatı:

Hocamıza, bu vesileyle tekrar teşekkür ediyoruz.

Rasyonalist

Rasyonalist anonim hesabı. Eskiden Rasyonalist üyesi olup ayrılan ya da dışarıdan yazı gönderenlerin içerikleri ile Rasyonalist ekibinin duyuruları yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button

Reklamları Kaldırdık!

Tek bir amacımız var: Ülkemizdeki eğitim seviyesini yükseltmek.

Bu nedenle sizi rahatsız eden, dikkatinizi dağıtan ve okumanızı zorlaştıran reklamları tamamen kaldırdık. Lakin masraflarımızı karşılayıp, daha fazlasını yapabilmek için sizlerin bağışlarına ihtiyacımız var.

Bizimle ilgili daha fazlasını öğrenmek için, hakkımızda sayfamıza göz atabilir, bağışta bulunmak için Patreon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.