Video Ders

Genel Fizik Dersleri – 0: Başlangıç

Genel fizik (ya da mekanik) konularını ele alacağımız kapsamlı bir seriye başlıyoruz, fakat başlamadan önce bilmenizi istediklerimiz var!

Lise ve üniversite düzeyinde tüm fizik konularını detaylı bir biçimde ele alacağız. Fakat bunlar, notlarınızı veya netlerinizi yükseltmek amaçlı videolar olmayacak. Sizlere, “fiziğin gerçekten ne olduğunu” anlatmak üzerine kurulu olacaklar!

Ezbere eğitimin sakıncalarını sürekli dillendiriyor, sizlere bilimin çeşitli konularında farklı bakış açıları kazandırmayı hedefliyoruz. Bu genel fizik serimizle, fiziği bu sefer bambaşka bir şekilde göreceğinizi (elbette sizin de eforunuzla) garanti ediyoruz.

Öyleyse derslere başlamadan önce, biraz düşünelim… Ve zorlanalım!

Ögetay Kayalı

Rasyonalist kurucu, editör ve kıdemli yazar. NASA'nın APOD platformunda görevli olmak üzere, Michigan Tech. Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak Astrofizik üzerine doktora yapmaktadır. Ege Üni. Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra bir yıl kozmoloji üzerine yüksek lisans, ardından bir yıl da İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Merkezinde Moleküler Biyoloji ve Genetik üzerine yüksek lisans yapmıştır.
Başa dön tuşu