14.7 C
İstanbul
12 Kasım 2019
Popüler Bilim

1. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü

 

 

Copy of gökbilimTürkiye’de gökbilim ve gökbilim bilincinin artması için kurulduğu tarih 1986’dan bu yana etkinlikler düzenleyen ODTÜ’nün yıldız çocukları, ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu, bu yıl da aynı amaçla, dikkat çekici bir etkinliğe imza atacak. Bu sene birincisi düzenlenecek olan, Astrofizik Anabilim Dalı’nın kurucusu Prof. Dr. Dilhan Eryurt’u anmak amacıyla, 1. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü olarak adlandırılan etkinliğin %70’i öğrenci sunumlarından oluşacak. Etkinlik bu yolla genç bilim insanlarına çalışmalarını anlatabilecekleri, meslektaşları ile tartışabilecekleri bir ortam oluşturmayı hedefliyor.

Lisans, Yüksek Lisans ve doktora öğrencileri çalışmalarını paylaşabilecek

Kongreye başvuran çalışmaları, Gök bilim camiasında etkin çalışmalar yürüten bilim insanlarımızdan oluşan ve her sene değişecek olan bilim kurulu değerlendirecek.  Türkiye’nin dört bir yanından çalışmalarını sunmak için gelen öğrenciler birbirleri ile ve akademisyenler ile tanışma, çalışmalarını onlara tanıtma fırsatı yakalayacaklar.  Farklı alanlardaki birçok çalışmayı inceleme şansı veren etkinlik, bu sayede disiplinler arası çalışmaların da önünü açmayı hedefliyor.

Etkinliğin en önemli amacı ise; katılımcıların, tanıttıkları çalışmalarına özeleştiri ile yaklaşmalarını ve bu sayede eksik oldukları noktaları bulmalarına yardımcı olmak, farklı metotları öğrenmelerini sağlayarak çalışmalarına daha geniş bir ufuktan bakabilmelerini sağlamak.

Ülkemiz gök bilim camiası için oldukça önemli bir etkinlik olacak olan 1. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü‘ne katılım ücretsiz. Ülkemizde böyle çalışmaların daha fazla olması temennisiyle, etkinliğe Rasyonalist ailesi olarak biz de destek veriyoruz.  Etkinlik hakkındaki ayrıntılı bilgi ve başvuru için, etkinliğin Facebook sayfasını ve Gokyuzu.org‘taki yazıyı  inceleyebilirsiniz.

ilginizi Çekebilir

Çin’in “Casus Uydusu” Kuantum Haberleşmede Bir İlke İmza Attı

Emre İnanır

Atomun İlk Defa Fotoğrafı Çekildi!

Rasyonalist

Süper Kan, Diyabet ve Kanser Gibi Hastalıklara Çözüm Olabilir

Rasyonalist

2 yorumlar

1. Dilhan Eryurt Gökbilim Günü - HaberGaraj.com 4 Şubat 2017 at 14:09

[…] Haber Kaynağına Git var td_screen_width = window.innerWidth; if ( td_screen_width >= 1140 ) { /* large monitors */ document.write('Reklam'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width >= 1019 && td_screen_width < 1140 ) { /* landscape tablets */ document.write('Reklam'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width >= 768 && td_screen_width < 1019 ) { /* portrait tablets */ document.write('Reklam'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } if ( td_screen_width < 768 ) { /* Phones */ document.write('Reklam'); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); } […]

Dr. Umut Yıldız ile Tanışmak - Berfin Dağ 14 Haziran 2017 at 04:18

[…] kendisi ile tanışmak için büyük hevesle gittiğim ODTÜ Amatör Astronomi Topluluğu‘nun Dilhan Eryurt Gökbilim Günü‘ne Mehmet Emin hoca bir aksaklık nedeniyle katılamamıştı. Başka etkinliklere artık […]

Yorum Bırakın