Bağış

Ülkemizdeki bilim ve eğitim bilincinin artması için, tamamen gönüllü bilim insanı adayları olarak sizlere bildiklerimizi ve öğrendiklerimizi etkili bir şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Bunu modern çağa ayak uydurarak Rasyonalist.org sitemizden yazılı olarak yaptığımız gibi, Youtube üzerinden videolarla ve çeşitli halk etkinlikleriyle de profesyonel olarak birebir aktarmaktayız.

Ekibimizin çoğu bu işe kendini adamış gönüllü öğrencilerden oluşuyor. Aynı zamanda, ülkemizdeki büyük bilim etkinliklerinde bilim eğitmeni olarak görev almış, ciddi eğitim kurumlarında her yaştan kesime bilim eğitimi vermiş tecrübeli kişilerden oluşuyoruz. Tüm günü okulda bilgi birikimini artırmaya çalışarak harcarken, eve gelip kalan vaktimizde de kişisel zamanımızdan fedakarlık edip, bu öğrendiklerimizi aktarmaya ve ülkemizde bilim bilincinin yaygınlaşmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Daha büyük kitleye, daha etkili bir şekilde ulaşmak, etkili metotlar izlemekten geçiyor. Youtube üzerinden hazırladığımız videolar için çeşitli donanım ve ekipmanlara, kongreler düzenlemek için çeşitli basılı materyale, bazen de bir konuyu anlatmak için özel bir materyale ihtiyaç duyabiliyoruz. Bildiklerimizi aktarabilmek için, bazen deneyler ve projeler yapmamız gerekiyor. Bunları gerçekleştirmek için gerekli masrafı, kendi imkanlarımızın yettiği ölçülerde sağlayabiliyoruz. Tüm bunların yanında sitemizin masraflarını da kendi cebimizden karşılıyoruz; ki öğrenci olduğumuz için tüm bunların altından kalkmak, neredeyse imkansız bir durum haline geliyor ve yapmak istediklerimizin önemli bir kısmını ne yazık ki gerçekleştiremiyoruz.

Eğer bu temel ihtiyaçlarımızı karşılayacak maddi desteği bulabilirsek, daha büyük bir kitleye, çok daha iyi bir hizmet sunabileceğiz. Bu yüzden sizlerin gönüllü desteklerini bekliyoruz. Daha iyi bir geleceği, hep birlikte kurabileceğimizi biliyoruz!

Bize Patreon hesabımız üzerinden birkaç liralık dahi destekte bulunmanız mümkün. Büyük yatırımlara ihtiyacımız yok, sadece ihtiyacımız olan destek bizim için fazlasıyla yeterli. Bu yüzden aylık bir iki lira dahi yapacağınız destek, birçok kişinin desteğiyle işleyişimizi tümden güçlendirebilir! Maddi yardım yapmak yerine, ihtiyacımız olan materyal desteğini de sağlayabilir, bize sponsor olabilirsiniz. Her türlü desteğinize açığız ve hiçbir şekilde maddi bir kaygı gütmüyoruz. Yeter ki imkanlarımız daha iyi olsun ve sizlere daha iyi hizmet sunalım.

Bu yöntemi tercih etmek istemeyenler, bizimle iletişime geçmeleri halinde, hesap numaralarımıza bağışta bulunabilirler.

Patreon hesabımız: https://www.patreon.com/rasyonalist
İletişim: iletisim@rasyonalist.org

Bizi takip edebileceğiniz sosyal medya hesaplarımız:
Facebook: https://www.facebook.com/RasyonalistOrg/
Facebook Tartışma Grubu: https://www.facebook.com/groups/1888080384745775/
Twitter: https://twitter.com/RasyonalistOrg
Instagram: https://www.instagram.com/rasyonalistorg/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCwjPBgVr0CDCS3u55...
Ayrıca Bundle ve Flipboard'dan bizleri takip edebilirsiniz!